PEAAEGU PULMATORTTort ämmale-äiale 35. pulma-aastapäevaks. Korallpulmad! Martsipanist korallide tegemine tundus liiga hullu ettevõtmisena. Tegin siis hoopis lihtsama, aga kahekordse tordi. See oli mul esimene kord kahekordset torti teha. Nagu ikka, jälle mõttetu pabistamine ja käte väristamine, et kuidas ma ikka saan ja äkki ülemine  korrus vajub sisse ja bla-bla-bla... Muidugi tuli välja! Aga ausalt, seda torti tehes mul käed värisesid. Mis sest, et omajagu kondiitripraktikat juba seljataga. 


Tordi panin kokku heledast biskviidist ja kreemist, mis koosnes kohupiimast, vahukoorest, valgest šokolaadist ja tervetest punastest sõstardest. Biskviidi immutasin Baileys'ega. Pealt katsin vahukoorekreemiga, külgedelt purustatud beseega (besee ostsin poest :P). Pruut ja peigmees on suurtest Chupa Chupsi pulgakommidest, mille katsin šokolaadiga. Pruut sai selga kookoshelvestest kleidi.

Üks poolpidune pilt torditükist ka. Külalistele väga maitses. Mulle ka. Hapud punased sõstrad valge šokolaadiga sobisid väga hästi kokku. 


16 kommentaari:

 1. Väga vinge!
  Ma pole veel uut blogiposti postitada jõudnud, aga punase sõstra ja toorjuustu-valge shokolaadi koosluse proovisin ise ka ära-superhästi tasakaalustavad teineteist;)

  Sulle toredat uut õppeaastat koolis

  VastaKustuta
 2. Väga uhke, tubli tüdruk! Mulle see roosa-valge besee kooslus nii meeldib! :)

  VastaKustuta
 3. Oh Kaare - super töööö!!!

  VastaKustuta
 4. Superlahe idee ja teostus ka viis pluss!

  VastaKustuta
 5. Super kaunis ja paistab, et imemaitsev ka! Lahe idee ja super tostus!

  VastaKustuta
 6. Nagu välismaal kohe! :)) Näeb efektne välja ja usun, et maiseb hästi! :)

  VastaKustuta
 7. Super ilus! Ja kindlasti maitses võrratult. Äkki võiksid selle kreemi (vahukoor-kohupiim-valge shokolaad) vahekordi paljastada - ma ise ei ole suurem koogimeister, aga proovida tahaks! Tänud, Ingrid

  VastaKustuta
 8. Aitäh teile!

  Ingrid - tegelikult tahtsingi kreemi retsepti ka juurde kirjutada, aga unustasin :)

  Kreemi sisse panin 500 g kohupiima (proovisin seekord Saida kohupiima), 400 ml vahukoort (vahustasin umbes 2 spl suhkru ja 2 tl vaniljesuhkruga), 200 g valget šokolaadi, punaseid sõstraid, nii et kreem punetas :) Suhkrut võib veel oma maitse järgi lisada, kui soovi on. Kreemi jätkus mõlema korruse jaoks.

  VastaKustuta
 9. Tänud - arvan, et üritan seda torti teha oma lapse koolimineku ja ämma-äia pulma-aastapäeva tähistamise puhul. Kahekordset katsetama ei kipu - saaks ühekordsegagi hakkama! Ingrid

  VastaKustuta
 10. Sinule on tunnustus blogis Lautasellesi!

  VastaKustuta
 11. tere kaare!
  see on tõesti väga uhke :D

  lugesin, et õpid kondiitriks, sedasamust sooviks minagi, aga olen ka muude valikute ees-seetõttu kirjutaksingi just sulle, et küsida, mida kondiitriks õppimine seni on endast kujutanud. edaspidi kirjutaksin sulle emaili peale, kui sulle sobib.
  aitäh ette ära!

  VastaKustuta
 12. Koi Taignarull - sobib ikka, kirjuta koopatibi@hotmail.com

  VastaKustuta