Pisikene piparkoogimaja


Minu jõulud hakkasid sellel aastal juba novembri alguses, kui hakkasime Nami-Nami jõulukalendrit kokku panema ja jõuluretseptidele uusi fotosid tegema. Piparkoogimaja ehitamine on meie peres igaaastane jõulutraditsioon, aga sellist minimaja ei olnud me veel ehitanud. Eks see paras nokitsemine on, aga tulemuseks on väga armas hütike, mis end mõnusasti kakao(tee/kohvi)tassi ääre peale sättida laseb. 

Sellise pisikese maja võib lahtirullitud piparkoogitainast vaba käega välja lõigata, võttes appi näiteks tikutoosi ja loogilise mõtlemise. Üks päkapikk joonestas mulle ka šablooni ja selle abiga saab eriti kiirelt ja lihtsalt pisikese maja valmis ehitada. Šablooni kasutades saab ka kergesti maja suurust reguleerida - veidi suuremaks, väiksemaks. Selle joonise järgi tehtud piparkoogimaja sobib pigem suurema tassi külge, siis mõjub ta piisavalt väikese ja armsana. Ja kes ütles, et selline majake peab olema just piparkoogitainast tehtud ja sobib vaid jõuluaega? 

Päkapikk oli kohe nii lahke, et joonestas mulle ka suure piparkoogimaja šabloonid - katus ja küljesein ning otsasein. Need on tehtud minu enda ammuste jooniste põhjal, mis kunagi ruudulisele paberile kribatud said. Selline paraja suurusega maja, mille detailid saab soovi korral ka paksema piparkoogiglasuuriga kokku liimida. Põhjalikuma majaehitamise õpetuse panin kirja siia


Mõnusat ehitamist! Ja mis kõige tähtsam - ohtralt tuhksuhkrut majade katustele, sest õues ju lund napib.

0 mõtet:

Postita kommentaar