Jäätisekeeks


Komistasin ühe laheda idee otsa ja proovisin järele. Välismaistes blogides hõisatakse, et retsept koosneb vaid kahest komponendist - jäätisest ja isekerkivast jahust, aga kuna mina isekerkivat jahu ei kasuta, siis siin retseptis on koostisaineid natukene rohkem. 

Mulle meeldib mõte, et jäätisest ja jahust saab kena keeksi, kuid maitse osas ootasin natuke enamat. Samas, mida siin nii väga oodata, kui kasutad tavalist vanillijäätist? Saabki mahedamaitselise keeksi. Jäätisekeeks on niiskem, kui traditsiooniline. Vähemalt minul jäi, mõlemal korral kui katsetasin. 

Keeksi võib teha oma lemmikmaitsega jäätisest, aga üks, mis kindel - kasutama peab rammusat koorejäätist. Mida magusam, seda parem, sest siis jääb ka keeks magus. Vabalt võib lisada ka maitseaineid või muid lisandeid. Näiteks šokolaadijäätisega variandile kakaopulbrit või šokolaaditükke, vanillikeeksile rosinaid jne. Selles mõttes võib loominguliselt läheneda. Samas on alustuseks tore proovida jäätisekeeksi just nii nagu see leiutatud on - segades kokku vaid jäätise ja küpsetuspulbriga segatud jahu. Kui ma raatsiksin kunagi veel jäätisest keeksi teha (jäätis on ju nii hea, mis teda ikka küpsetada), siis järgmisena prooviksin näiteks iirisejäätisega.

Retsepti leiab sellest klipist või Nami-Namist (:


0 mõtet:

Postita kommentaar